Śląsk Wrocław
Tauron Basket Liga

Media

10000 przekroczone! Historyczne spotkanie Adama Wójcika.  

10000 przekroczone! Historyczne spotkanie Adama Wójcika.

07 marzec 2012

Dzisiejsze spotkanie Śląska Wrocław z PBG Basketem Poznań odbyło się w cieniu historycznego wydarzenia jakim było przekroczenie przez Adama Wójcika granicy 10 000 punktów zdobytych na parkietach PLK. Śląsk pewnie pokonał Basket, a bohater dzisiejszego wieczoru zdobył 18 punktów w zaledwie 20 minut spędzonych na parkiecie.

Adam Wójcik marsz ku 10 000 rozpoczął trafiając za 2 spod samego kosza, chwilę potem  dorzucił 3 punkty po akcji 2+1, wówczas licznik Oławy wskazywał tylko 1”.

Historyczny 10 001 punkt został zdobyty po firmowym zwodzie spod samej obręczy. Gdy piłka wpadła do kosza, licznie zgromadzona wrocławska publiczność oszalała, podrywając się z miejsc skandowała nazwisko bohatera. Spotkanie zostało przerwane, kapitan Śląska zamienił koszulkę na specjalną przygotowaną na dzisiejsze spotkanie z numerem… 10 000!  

Adam w pierwszej kwarcie zdobył 10 punktów na stuprocentowej skuteczności! Spotkanie zakończył z 18 punktami na koncie (8/10 z gry).

Śląsk od samego początku po pierwszej kwarcie wypracował sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymał do końca spotkania. Prowadzenie gospodarzy ani na chwilę nie było zagrożone. 

Organizatorzy specjalnie na to spotkanie przygotowali wiele atrakcji. Po meczu Adam zasiadł na specjalnie przygotowany tron, "Oława" został zasypany przez złote confetti, a na parkiet wjechał pokaźnych rozmiarów tort dla kibiców. 

 

Jakub Roskosz
twitter.com/jakubroskosz

 

 

 

Bilety

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Sklep

2018 © Śląsk Wrocław. Design by MorrisMarlowe.