Śląsk Wrocław
Tauron Basket Liga

Media

Anwil pokonany!

Anwil pokonany!

15 luty 2012

Śląsk Wrocław po niezwykle emocjonującym meczu, do którego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, pokonał Anwil Włocławek w ćwierćfinale Intermarche Basket Cup. Tym samym awansował do rundy Final Four, gdzie w półfinale zmierzy się z gospodarzem tegorocznego Pucharu – Zastalem Zielona Góra

Do zwycięstwa wrocławian poprowadził Akselis Vairogs, który rzucił w tym meczu 25 punktów oraz zanotował 8 zbiórek. Nie było by jednak dogrywki bez wsparcia naszego najbardziej doświadczonego zawodnika – Adama Wójcika, to dzięki jego „trójce” na minutę przed końcem meczu udało się wyrównać wynik . Następnie po dwóch jego celnych rzutach osobistych to gospodarze musieli nadrabiać straty.
 
Pierwsza połowa meczu zakończyła się pięciopunktowym prowadzeniem Śląska, już wtedy na swoim koncie Vairogs miał 15 punktów i wszystko wskazywało na to, że to będzie jego dzień. W poprzednich meczach łotewski zawodnik nie zachwycał i trener Rajkovic nie dawał mu zbyt wiele okazji do gry. Tym spotkaniem udowodnił, że można na niego liczyć i przypomniał o sobie tym, którzy zapomnieli jak dobrze radził sobie w kilku meczach tego sezonu – zazwyczaj z najsilniejszymi zespołami ligi (z Czarnymi 20 pkt, z Zastlem 17, czy z Treflem 14 ).
 
W ekipie gości najlepiej spisał się Lorinza Harrington – zdobywca 18 punktów i 9 zbiórek, który w dogrywce walczył o każdy punkt i piłkę na tablicy. W składzie Anwilu nie zabrakło Corsleya Edwards’a i Nicka Lewis’a, którzy nie wystąpili w dwóch poprzednich ligowych meczach rottweilerów. Szczególnie ten drugi dał się we znaki wrocławianom, rzucając 15 punktów, z czego dwa, dające remis w ostatniej minucie meczu i w konsekwencji dogrywkę.
 
Przegranej ze Śląskiem nie mogli wytrzymać włocławscy kibice zgromadzenie na hali Mistrzów, ostentacyjnie wykrzykując obelżywe słowa w kierunku zawodników WKS-u, których nawet nie warto tu przytaczać.
 
Była to pierwsza wygrana podopiecznych Rajkovica od czasu uformowanie się jego drużyny nad Anwilem Włocławek dająca awans do kolejnej rundy Pucharu Polski – Intermarche Basket Cup. W półfinale na wygranych tego pojedynku oczekiwała rozstawiona drużyna z Zielonej Góry (jako gospodarz z pewnym miejscem w półfinałach IBC). W drugim półfinale zmierzą się natomiast drużyny Trefla Sopot i Turówa Zgorzelec 
 
Pary półfinałowe turnieju, mecze 18 lutego (transmisje w TV PLK, na stronie PLK.pl):
 
godz. 16.30 Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec
godz. 19.00 Zastal Zielona Góra - Śląsk Wrocław

Wielki finał Intermarché Basket Cup rozegrany zostanie 19 lutego o godzinie 16.30. Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport.

Kajetan Głowacki

Bilety

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Sklep

2018 © Śląsk Wrocław. Design by MorrisMarlowe.