Tauron Basket Liga

Media

Atlas Arena znowu zdobyta

21 marzec 2012

Śląsk pewnie pokonał koszykarzy ŁKS Łódź w 7, kolejce II etapu Tauron Basket Ligi, dzięki czemu podtrzymał silną pozycję lidera w dolnej tabeli. Bezpośredni rywal o miejsce w play-off, Kotwica Kołobrzeg uległa Basketowi Poznań, natomiast AZS Koszalin wygrał z Polpharmą 89:68.

Przez całe spotkanie wrocławianie utrzymywali bezpieczną przewagę nad gospodarzami tego spotkania.  Już pod koniec pierwszej kwarty prowadzili różnicą 8 punktów, którą wygrali 22:14. Druga ćwiartka przyniosła powiększenie przewagi i na przerwę podopieczni Rajkovica schodzili z zadatkiem 14 punktów. Taki stan rzeczy utrzymał się już do końca meczu, który wrocławianie wygrali 64:86.

Wysokie prowadzenie pozwoliło najmłodszym podopiecznym Śląska na swobodną grę na parkiecie. Jan Grzeliński i Kacper Sęk spędzili na boisku blisko 20 minut, razem zdobywając 11 punktów. Dzięki dobrej postawie „młodych” trener mógł dać odpocząć czołowemu rozgrywającemu ligi – Robertowi Skibniewskiemu.

Po raz kolejny świetny mecz zaliczył Paul Graham, zdobywca 17 punktów, jednak w tym meczu liderem strzelców został Aleksandar Mladenovic (18 pkt).  W drużynie gospodarzy brylował Michał Michalak (14 pkt), Krzysztof Sulima (12) oraz znany z wrocławskich parkietów Jarosław Zyskowski, który również zdobył 12 „oczek”.

ŁKS - Śląsk Wrocław 64:86

ŁKS: Michalak 14, Zyskowski 12, Sulima 12, Dłuski 8, Trepka 5, Binkowski 5, Kenig 5, Kuczmera 2, Szczepaniak 1, Bartoszewicz, Malesa

Śląsk: Mladenović 18, Graham 17, Diduszko 13, Bochno 9,, Buczak 8, Bogavac 7, Grzeliński 7, Sęk 4, Skibniewski 2, Makowski 1