Tauron Basket Liga

Media

Drugi mecz wyjazdowy, drugie zwycięstwo

14 marzec 2012

Śląsk po wyrównanym spotkaniu w Starogardzie pokonał tamtejsza Polpharmę 82:88. Na listę rekordzistów w zdobyczy punktowej tego sezonu wpisał się Paul Graham. Rzucił w meczu 33 punkty z czego 4/8 z linii 6,75 m.

Zawodnicy WKS-u pokazali klasę wygrywając kolejny mecz w okrojonym składzie (zabrakło Vairogsa, Niedźwiedzkiego i Koelnera). Tym razem musieli stoczyć bardziej wyrównany pojedynek, niż niedzielny mecz z Kotwicą Kołobrzeg. Przez cały czas wynik utrzymywał się blisko remisu. Do przerwy podopieczni Rajkovica prowadzili 43:45, a najlepszym zbierającym był, najniższy zawodnik na boisku, Robert Skibniewski (7 zbiórek po drugiej kwarcie). Wrocławianie prowadzili zdecydowanie na tablicach, 37 zbiórek w całym meczu a do przerwy 16, przy odpowiednio 21 i 10 po stronie Polpharmy.

Tylko raz Kociewski Diabły wyszły w tym meczu na prowadzenie. W trzeciej kwarcie po celnym rzucie za trzy Arabasa Polpharma prowadziła 56:55. Jednak na koniec trzeciej odsłony to Śląsk prowadził 57:63. Groźnie było także na 4 minuty przed końcowym gwizdkiem, kiedy zespół Wojciecha Kamińskiego wyrównał – 70:70. Jednak, głównie za sprawą świetnie dysponowanego Paula Grahama,  Śląsk  wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca. Drużyna Polpharmy w końcówce próbowała jeszcze ratować wynik faulując przeciwników. Na niewiele się to jednak zdało, bo zarówno z linii rzutów wolny jak i z dystansu nie mylił się nasz Amerykanin. Oprócz Grahama wyróżniającymi zawodnikami był Slavisa Bogavac, zdobywca 18 punktów i 10 zbiórek (drugie double –double z rzędu) oraz Paweł Buczak – 12 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty. W ekipie gospodarzy najlepiej punktowali Polacy – Tomasz Śnieg (17)  i Grzegorz Arabas (15).

Następne spotkanie koszykarze Śląska rozegrają z Siarką Tarnobrzeg w sobotę, 17 marca o 19:00

Śląsk: Graham 33, Bogavac 18, Buczak 12, Skibniewski 9, Mladenovic 9, Wójcik 4, Diduszko 3, Bochno 0

Polpharma: Śnieg 17, Arabas 15, Dąbrowski 13, Wall 11, Nowakowski 9, Simmons 9, Matelski 6, Hazzard 2, Paul 0,