Tauron Basket Liga

Media

Kotwica pokonana po raz trzeci

11 marzec 2012

Koszykarze WKS- u Śląska Wrocław nie dali najmniejszych szans Kotwicy wysoko wygrywając w Kołobrzegu 84:67. Podopiecznych Miodraga Rajkovica do zwycięstwa poprowadził Robert Skibniewski autor 17 punktów, 10 asyst i 6 zbiórek. Było to trzecie zwycięstwo wrocławian z kołobrzeżanami w tym sezonie.

W meczowym składzie zabrakło Akselisa Vairogsa, Piotra Niedźwiedzkiego oraz Jakuba Koelnera. Powodem absencji dwóch ostatnich jest walka o tytuł Mistrza Polski U-20 w barwach WKK Wrocław.

Wrocławianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i już  pierwszej kwarcie wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca spotkania.

W trzeciej kwarcie gospodarze zdołali zmniejszyć straty do kilku punktów, wówczas w krótkim odstępie czasu trzykrotnie z dystansu trafił Adam Wójcik i przewaga Śląska szybko wzrosła do ponad 20 „oczek”.

Gdy wynik meczu był już przesądzony trenerzy obu ekip sięgnęli po rezerwowych, wówczas na parkietach ekstraklasy zadebiutował Tomasz Makowski. W swoim debiutanckim meczu zdobył 1 punkt oraz zanotował 1 zbiórkę.

W pewnym momencie na parkiecie przebywali sami Polacy, Miodrag Rajkovic postawił na Skibniewskiego, Bochno, Diduszko, Sęka i Makowskiego, natomiast Tomasz Mrożek ku uciesze miejscowej publiczności wypuścił na parkiet pięciu rodowitych kołobrzeżan.

Poza wspominanym Skibniewskim świetne spotkanie rozegrali Wójcik autor 17 punktów (3/3 za 3), oraz Bogavac, który podobnie jak Skibniewski zakończył spotkanie z double- double na koncie (15 punktów, 13 zbiórek). Dla Kotwicy najwięcej punktów zdobył Łukasz Wichniarz- 17 (3/6 za 3).

Po dzisiejszym spotkaniu licznik "Oławy" wskazuje już 10 029 punktów!

Najbliższe spotkanie WKS Śląsk Wrocław rozegra na wyjeździe w środę (14 marca) o godz. 19:00. Rywalem wrocławian będzie Polpharma Starogard Gdański.

Kotwica Kołobrzeg- WKS Śląsk Wrocław 67:84 (14:26, 22:21, 15:16, 16:21)

WKS Śląsk Wrocław: Graham 17, Skibniewski 17, Wójcik 17, Bogavac 15, Mladenovic 10, Bochno 3, Buczak 2, Sęk 2, Makowski 1, Diduszko 0

Kotwica Kołobrzeg: Wichniarz 17, Brown 11, Harris 11, Djurić 8, Rduch 6, Brandwein 6, Złoty 6, Diduszko 2, Żołnierczyk 0, Dobriański 0, Raczyński 0