Tauron Basket Liga

Media

Lider zwyciężył. Śląsk przegrywa z Treflem Sopot

11 styczeń 2012

Ostatnia kwarta zadecydowała, mimo ośmiu punktowego rajdu Adama Wójcika Śląsk przegrał z Treflem 77:85

Pierwsza kwarta zakończyła się pomyślnie dla zawodników z Wrocławia. Przygotowany przez Klub Kibica licznik naliczył osiem punktów Adamowi Wójcikowi, a cała drużyna po pierwszej ćwiartce wygrywała dziesięcioma punktami 25:10. Kibice oglądać mogli efektowne bloki zarówno Oławy jak i Niedźwiedzkiego, który dzielnie walczył na tablicach z John'em Turkiem

Jak się okazało później, dobre złego, były początki. Kolejne kwarty należały już do drużyny z Sopotu, tylko w trzeciej kwarcie obydwie drużyny zaliczyły tyle samo "oczek" (17:17).  W drugiej kwarcie dwoił się i troił Bartosz Diduszko: punktował, zbierał, w starał się jak mógł uprzykrzyć życie rozgrywającemu Trefla Koszarkowi. Sopocianie jednak odrabiali straty, by w końcu po rzucie z pół dystansu, Adama Waczyńskiego, wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Druga kwarta, którą Śląsk przegrał aż 11:26 pozwoliła wyjść gościom na prowadzenie 38:43

Przez pierwsze sześć minut trzeciej kwarty wrocławianie tylko dwa razy umieścili piłkę w koszu, co pozwoliło Treflowi z Koszarkiem i Turkiem na czele na powiększanie przewagi. Po punktach Dylewicza goście prowadzili nawet 14 punktami. Śląsk jednak nie dawał za wygraną i na koniec kwarty zmniejszył różnicę do 5 "oczek".

Przed ostatnia kwartą wydawało się, że wszystko jest możliwe. Na 7 minut do końca, popełniając piąte przewinienie, zmuszony do zejśćia z boiska został Robert Skibniewski. Pomimo początkowo zwiększającej się przewagi Trefla, Śląsk za sprawą Adama Wójcika (16 punktów w meczu) tchnął nadzieję w pozostałych zawodników i kibiców na trybunach. Jego osiem punktów rzędu pozwoliło na zniwelowanie strat do trzech punktów. Na niewiele zdał się jednak rajd Oławy. John Turek, który w całym meczu rzucił 29 punktów ( i 17 zbiórek), wraz ze swym kompanem Koszarkiem pociągnęli Trefl do kolejnej wygranej (77:85)

Szczegółowy przebieg spotkania w relacji NA ŻYWO

Śląsk: Wójcik 16, Mladenovic 10, Calhoun 10, Vairogs 9, Skibniewski 9, Diduszko 7, Graham 7, Bogavac 5, Buczak 2, Niedźwiedzki 2, Bochno 0

Trefl: Turek 29, Koszarek 19, Waczyński 14, Dylewicz 12, Wiśniewski 9, Mallett 2, Cummings 0, Stefański 0, Burgess 0