Tauron Basket Liga

Media

Ostateczny pojedynek. Relacja NA ŻYWO

12 luty 2012

W ostatnim meczu pierwszego etapu Śląsk Wrocław podejmuje u siebie Basket Poznań. Natomiast w Zielonej Górze, Zastal gra z Kotwicą Kołobrzeg. Czy uda się awansować do TOP6? Musimy wygrać z Poznaniem i liczyć na porażkę zielonogórzan

Wszystkie mecze 26. kolejki są rozgrywane o 17:00.

I KWARTA

Pierwsza piątka Śląska: Skiba, Wójcik, Graham, Calhoun i Bogavac
Poznań: Micić, NIkolić, Kulig, Bartosz i Comagić

Pierwsze punkty po niespełna minucie dla Śląska - strzelcem Adam Wójcik. Nerwowe pierwsze minuty w obu drużynach, po 4 minutach wynik na tablicach - 6:4. W Zielonej Górze gospodarze prowadzą 13:3

Gra nabiera tempa, Calhoun na koncie ma już dwa celne trafienia za trzy, a licznik Oławy wskazuje już tylko 34. Na 3 min do końca kwarty prowadzimy 20:13

Najlepszym strzlecem pierwszej kwarty kapitan Śląska, Adam Wójcik, z dorobkiem 10 punktów. Ostatnie punkty w tej ćwiartce dla WKS-u zdobywa Graham efektownym alley-upem. Wynik: 28:18

Zielona Góra prowadzi natomiast 24:16 z Kotwicą Kołobrzeg

II KWARTA

Zacięty początek drugiej kwarty. 31:25 dla Śląska po 3 minutach. Damian Kulig wyrównuje stan punktowy Wójcika (10 pkt).

Po okresie słabszej gry Śląska w defensywie drużyna z Ponania zbliża się na dwa punkty 32:30. Tymczasem Zastal prowadzi 33:25 w połowie drugiej kwarty

Podopieczni trenera Rajkovica utrzymują bezpieczne, 5 punktowe prowadznie. Pałeczkę lidera strzelców w Śląska przejmuje Calhoun, który parę razy popisał się efketownymi wsadami po podaniach Grahama. Kwarta kończy się wynikiem 43:36, Zastal - Kotwica 42:31

III KWARTA

Początek trzeciej kwarty zdomiowali koszykarze Śląska zdobywając 4 punkty z rzędu, Dopiero po dwóch minutach odpowiedzieli poznaniacy. WKS prowadzi 49:42

Dwie "trójki" z rżędu, odpowiednio Micića i Nikolića, zmniejszają prowadznie do trzech punktów - 51:48, 5 min do końca kwarty.

Po kolejnej trójce, tym razem Lichodziejewskiego, Basket Poznań doprowadza do remisu 53:53. Kolejne punkty dorzuca znowu Lichodziejewski i Śląsk przegrywa 53:55

Piąta trójka w tej kwarcie poznaniaków, którzy prowadzą już 62:67 i takim wynikiem kończy się trzecia odsłona.

IV KWARTA

Śląsk powoli odrabia straty. Po trzech minutach ostatniej kwarty na tablicach 67:69. Tymczasem Zastal prowadzi 22 punktami z Kotwicą.

W połowie ostatniej kwarty Poznań znowu wychodzi na sześcio punktowe prowadzenie. Najlepsi strzelcy jak do tej pory w ekipie gości to Niksa NIkolić (17 pkt). Żarko Comagić (16 pkt) i Damian Kulig (15 pkt).

Długi okres gry bez punktów. Wynik przełamuje dopiero Bogavac na 2:30 min do końca meczu. Śląsk wciąż przegrywa 73:77

Emocjonująca końcówka, po punktach Roberta Skibniewskiego dochodzimy poznaniaków na dwa punkty - 75:77, 1:47 do końca.

12 sekund do końca - prowadzimy 78:77. Piłka na oucie. Śląsk ma trzy ostatnie sekundy. Comagić popełnia niesportowy faul. Graham trafia jeden osobisty i mamy piłkę z boku. Znowu faul i na lini staje po raz kolejny Graham. Trafia obydwa i wygrywamy 81:77