Tauron Basket Liga

Media

Pewne zwycięstwo Śląska

25 luty 2012

Koszykarze Śląska Wrocław wykonali pewny krok w stronę awansu do rundy play-off, pokonując na własnym parkiecie w pierwszej kolejce II etapu Politechnikę Warszawską 76:63

Wrocławian do zwycięstwa poprowadził Adam Wójcik, zdobywca 19 punktów oraz Akselis Vairogs autor 18 "oczek".  Najskuteczniejszy wśród warszawiaków był Piotr Pamuła, który zdobył 19 punktów.

Goście zaczęli spotkanie od prowadzenia 5:0, jednak z minuty na minutę dominacja Śląska była coraz większa. W pierwszej kwarcie wrocławianie mieli spore problemy w ataku, dopiero po wejściu na boisko Adama Wójcika gospodarze wyszli na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

W drugiej kwarcie świetnie zagrał duet Vairogs-Wójcik zdobywając łącznie 25 punktów, czyli o 1 "oczko" więcej od całej drużyny Politechniki. Śląsk po 20 minutach prowadził 38 do 24. W drugiej połowie goście zmniejszyli straty do 6 punktów, jednak to wszystko na co było ich stać dzisiejszego wieczoru. Trójką szybko odpowiedział Bogavac, a szybko kolejne punkty dorzucił Graham i wszystko wróciło do normy. Ostatecznie Śląsk pewnie pokonał Politechnikę 76:63. Już tylko 11 punktów brakuje Adamowi Wójcikowi do dobicia do granicy 10 tys. oczek.

Pod nieobecnośc zwolnionego Calhouna oraz kontuzjowanego Buczaka znalazło się miejsce w składzie dla utalentowanego Jana Grzelińskiego, jednak podobnie jak Bartosz Bochno Grzeliński całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Po raz kolelejny we Wrocławiu poniżej oczekiwań zagrał Mateusz Ponitka autor 8 punktów.

W następnej kolejce koszykarze Śląska zagrają na wyjeździe z AZS- em Koszalin. Kolejne spotkanie w hali Orbita 7 marca z Basketem Poznań. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej tutaj