Śląsk Wrocław
Tauron Basket Liga

Media

Przywitać wiosnę zwycięstwem

Przywitać wiosnę zwycięstwem

21 marzec 2012

W środę 21 marca koszykarze Śląska Wrocław rozegrają spotkanie w łódzkiej Atlas Arenie z tamtejszym ŁKS-em. W serii wyjazdowych spotkań bilans WKS-u to dwa zwycięstwa i jedna porażka odnotowana w ostatnim meczu z Siarką Tarnobrzeg.

Łodzianie zajmują ostatnią lokatę w tabeli, Śląsk natomiast pierwszą pozycję w grupie 7-14. Zwycięstwo w tym meczu może umocnić drużynę Miodraga Rajkovica na tej pozycji. Druga i trzecia drużyna tabeli traci 3 punkty do wrocławian. Jest to AZS Koszalin grający w środę z Polpharmą oraz Kotwica Kołobrzeg, która na wyjeździe zagra z Basketem Poznań.
 
Z poprzednich dwóch spotkań z ŁKS-em Śląsk wychodził obronną ręką. W pierwszym wyjazdowym meczu wrocławianie wygrali 69:86, a drugie spotkanie to już zdecydowane zwycięstwo WKS-u - 71:49. Od tamtego czasu zmieniły się składy obydwu drużyn. Ze Śląskiem pożegnał się jeden z czołowych strzelców zespołu - Qa’rraan Calhoun oraz Jarosław Zyskowski, który przeszedł właśnie do Łódzkiego Klubu Sportowego. Do łodzian dołączył także Michał Michalak, który szybko został liderem strzelców tego zespołu. W ośmiu spotkaniach, jakie zagrał w barwach ŁKS-u, trzykrotnie przekraczał granicę 20 punktów. Po drugiej stronie parkietu stanie natomiast Paul Graham, który ostatnio rozgrywa swoje najlepsze spotkania  - w pięciu ostatnich meczach rzucał średnio 22 punkty. Pojedynek tych dwóch graczy na pewno będzie ozdobą całego spotkania. Nie należy również zapominać o Jakubie Dłuskim z ŁKS-u, który z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej pod koszem. W obronie i ataku będzie miał jednak doświadczonego przeciwnika – legendę parkietów -  Adama Wójcika.
 
Trener Śląska podkreśla, że łodzianie mimo zajmowania ostatniej pozycji zdają się grać coraz lepiej z meczu na mecz i zwycięstwo wcale nie musi przyjść tak łatwo mimo pozycji faworyta.
 
"ŁKS jest zespołem nieprzewidywalnym. Oglądałem ostatnie mecze tej drużyny i wydaje mi się, że mimo porażek grała całkiem nieźle. Myślę, że ŁKS jest lepszym teamem, niż wskazywałyby na to rezultaty i miejsce w tabeli. Najważniejsze, że póki co nie ma żadnych nowych kontuzji w zespole, co nas niezmiernie cieszy. Jedziemy do Łodzi, by zagrać dobre spotkanie i umocnić się na pierwszym miejscu w naszej grupie Tauron Basket Ligi, choć wiem, że łatwo o to nie będzie." Miodrag Rajkovic

Spotkanie ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław rozegrane zostanie 21 marca w Łodzi w Atlas Arenie o godzinie 19:30. 

Bilety

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Sklep

2018 © Śląsk Wrocław. Design by MorrisMarlowe.