Tauron Basket Liga

Media

Relacja NA ŻYWO Śląsk vs Trefl

11 styczeń 2012

Wrocławianie na własnym parkiecie podejmują aktualnego lidera Tauron Basket Ligi Trefl Sopot. Do drużyny wrócił Adam Wójcik i Paul Graham, czy podopieczni trenera Miodraga Rajkovica powtórzą sukces z Sopotu i po raz drugi w tym sezonie rozprawią się z Treflem? Start o 19:00. Bezpośrednia transmisja w TV PLK.

Śląsk: Niedźwiedzki, Calhoun, Bogavac, Graham, Skibniewski

Trefl: Turek, Dylewicz, Waczyński, Wiśniewski, Koszarek

I KWARTA

Wrocławianie dobrze rozpoczynają spotkanie, punkty spod kosza zdobywa Bogavac, a za 3 trafia Skibniewski. Niestety Niedźwiedzki szybko łapie dwa faule. Remis 5:5

Świetnym blokiem w obronie popisuje się Niedźwiedzki, a w ataku za 3 trafi Calhoun! Niedźwiedź ma już na swoim koncie 3 bloki!

6 punktów z rzędu Johna Turka i Trefl wychodzi na pierwsze prowadzenie 11:10

Na boisku za Niedźwiedzkiego pojawia się Wójcik, który szybko zdobywa 5 punktów. Po kolejnej trójce Calhouna Wrocławianie prowadzą 20:15. Wójcik popisuje się blokiem, a chwilę potem trafia spod kosza.

Calhoun 2+1 w kontrze! Śląsk prowadzi 27:17

II KWARTA

Trefl niweluje straty do 4 punktów. 30:26.

Przez dłuższy okres czasu obie drużyny mają problemy ze zdobyciem punktów. Po kontrze Waczyńskiego Trefl wychodzi na prowadzenie 37:36.

2 kwartę przegrywamy 11:26. W całym spotkaniu Sopocianie prowadzą 43:38.

III KWARTA

Wrocławianie nie radzą sobie w ataku. Trefl po trójce Dylewicza odskakuje na 11 punktów. W kolejnej akcji sędziowie odgwizdują faul niesporotwy Robertowi Skibniewskiemu.

Sopocianie wydają się kontorlować wynik spotkania. Przegrywamy 43:57

Śląsk odrabia straty. Efektowny wsadem popisuje się Buczak. O czas prosi trener Muiznieks. 47:57

Seria dobrych zagrań Mladenovica, zbiórka w ataku i łatwe punkty spod kosza, a chwilę potem "Aca" dobija piłkę z góry po niecelnym rzucie Skibniewskiego. Śląsk zmniejsza straty do 7 "oczek".

Diduszko po wejściu pod kosz zdobywa ostatnie punkty w 3 kwarcie.

60:55 dla Trefla.

IV KWARTA

Do końca meczu musimy radzić sobie bez naszego lidera. W 7 minucie 4 kwarty piąty faul odgwizdany został Robertowi Skibniewskiemu.

6 minut do końca regulaminowego czasu gry. Trefl prowadzi 68:59.

ADAM WÓJCIK!!! 8 punktów z rzędu tego zawodnika, Śląsk przegrywa już tylko 69:72.

7 punktów bez odpowiedzi zdobywają Sopocianie. 69:79. Czas dla trenera Śląska Wrocław. 2 minuty do końca 4 kwarty.

Trefl wygrywa 85:77