Tauron Basket Liga

Media

Śląsk pokonany w Tarnobrzegu

17 marzec 2012

Wrocławianie ulegli na wyjeździe drużynie Siarki Tarnobrzeg. Mimo 10-punktowego prowadzenia po trzeciej kwarcie nie udało się pokonać podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. Ostatnią, decydującą kwartę, Śląsk przegrał 27:10

Pierwszą kwartę wysoko wygrali gospodarze. W ciągu pierwszych kilku minut zawodnicy WKS-u nie mogli przełamać szyków obronnych Jezioran, którzy słabą skuteczność wrocławian skwapliwie wykorzystywali umieszczając raz za razem piłkę w koszu przeciwnika. Przełamanie przyszło dopiero w drugiej kwarcie. Celne trafienia zaliczał Paul Graham (15 punktów do przerwy), który ostatnio wysforował się na lidera strzelców we wrocławskiej ekipie. Swoje punkty zdobywał też Slavisa Bogavac (9 do przerwy, 20 w całym meczu)

Trzecią i czwartą kwartę wysoko wygrał zespół gości (20:31 i 21:30). W przedostatniej ćwiartce najskuteczniej punktował Slavisa Bogavac – zdobył 11 punktów w ciągu 10 minut. Przed decydującą, ostatnią częścią meczu wrocławianie mieli 10 punktów przewagi nad rywalami (65:75). Wydawało się, ze wszystko jest pod kontrolą i to Śląsk zdobędzie w tym meczu dwa punkty. Ostatnia kwarta to jednak popis gry tarnobrzeżan, a szczególnie Nicchaeus Doaksa oraz Przemka Karnowskiego – którzy razem rzucili blisko 20 punktów dla swojej ekipy. Wrocławianie byli nie skuteczni w obronie i ataku i ostatecznie przegrali ostatnią kwartę 27:10, co odwróciło o 180 stopni losy spotkania i to Siarka mogła cieszyć się ze zwycięstwa przed własną publicznością.