Tauron Basket Liga

Media

Śląsk pokonuje Trefl w pierwszym meczu Play off

23 kwiecień 2012

Od pierwszych minut Śląsk grał pewnie i zdecydowanie w obronie jak i w ataku, co pozwoliło na jakże cenne zwycięstwo na obcym terenie w inauguracyjnym spotkaniu Play-off nad Treflem Sopot.

W przeciwieństwie do poprzedniego meczu Treflowi kibicowało zaledwie ok. 1500 osób (10152 w Ergo Arenie na meczu z Asseco przyp .red) . Spowodowane to było niedostępnością głównej sopockiej hali. W zastępstwie mecz został rozegrany w hali 100-lecia, gdzie na co dzień trenują koszykarze Trefla.

Kluczem do zwycięstwa okazał się dobra postawa zawodników Śląska, szczególnie w pierwszej połowie.

„ Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy nasze szyki obronne pod grę ofensywną sopocian. Dzisiaj zadziała ona niemal perfekcyjnie. Szczególnie jestem zadowolony z postawy młodych rezerwowych, każdy z nich swym wejściem wnosił wiele pozytywów w grę całej drużyny”. Miodrag Rajkovic

Po pierwszej kwarcie Śląsk prowadził 49:36, a czołowy rozgrywający polskiej ligi, Robert Skibniewski, miał 8 asyst na koncie i 10 zdobytych punktów do tego momentu. Rywalizacja w pierwszych 20 minutach była jednak zacięta i tylko dzięki kilku skutecznym akcjom Śląsk zdołał zdobyć znaczną przewagę. W drugiej części meczu Trefl systematycznie odrabiał straty i na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem zmniejszył stratę do dwóch „oczek” (72:74). Z chwilowych tarapatów wrocławian wybawił Adam Wójcik wespół ze Slavisą Bogavac’em, którzy trafili cenne punkty w ostatnich dwóch minutach meczu. Wrocławianie „królowali” także na tablicach, łącznie zbierając 38 piłek na tablicach, przy 28 Trefla.

W przeciwieństwie do Śląska, sopocianom z ławki rezerwowych nie udało się skutecznie wchodzić na parkiet. Do ogólnego dorobku Trefla dorzucili zaledwie cztery punkty, w dodatku słabo w meczu zaprezentowali się podstawowi zawodnicy jak: Adam Waczyński, który trafił tylko 3/10 za trzy oraz Łukasz Wiśniewski 2/8.

Po stronie Śląsk na wyróżnienie zasługują Aleksandar Mladenovic, 18 punktów, przy skuteczności 6/7 za dwa i 2/2 za trzy! Bogavac dorzucił 17 „oczek” a Graham 13

Kolejny mecz odbędzie się w Ergo Arenie 25 kwietnia o 18:30 – transmisja na antenie TVP Sport oraz platformie internetowej pod adresem http://sport.tvp.pl/

Autor: Kajetan Głowacki, fot. Wojciech Figurski