Tauron Basket Liga

Media

Śląsk przegrywa w Koszalinie. 10.000 Adama we Wrocławiu

03 marzec 2012

W pierwszym meczu wyjazdowym II etapu koszykarze WKS-u ulegli prowadzonym przez Andrieja Urlepa zawodnikom AZS-u Koszalin 84:80. Adam Wójcik zdobył 5 punktów w tym meczu i już tylko 6 oczek brakuje mu do 10.000 punktów, których trafianie będziemy mogli świętować we Wrocławiu już w najbliższą środę.

Najlepszym strzelcem był Paul Graham z 21 oczkami, z dobrej strony pokazał się również Skiba – 17 punktów i 9 asyst oraz Bogavac, który zebrał aż 12 punktów i 9 punktów.

Przez pierwsze trzy kwarty gospodarze narzucali swoje tempo gry i kontrolowali wynik. Przed ostatnią częścią spotkania prowadzili 66:56. Wrocławianie w początkowej fazie meczu znacząco przegrywali także na tablicach (22 : 15 do przerwy ). Bilans ten na koniec spotkania odwrócił się głównie za sprawą Slavisy Bogavaca, który  sam zebrał 12 piłek. Po kontuzji palca do składu powrócił Paweł Buczak, który zaledwie w zeszły czwartek wznowił trening z drużyną. Spędził na parkiecie blisko 30 minut zdobywając 9 punktów. Jego występ w tym meczu był poniekąd wymuszony osłabieniami w składzie. Najmłodsi podopieczni trenera Rajkovica (Niedźwiedzki, Koelner i Grzeliński ) biorą udział w półfinałach Mistrzostw Polski U20 w Bielsku Białej. W drużynie gospodarzy aż sześciu zawodników  przekroczyło granice 10 punktów. Najwięcej, po 20 punktów, zdobyli J.J Montgomery oraz Chorwat z polskim paszportem Igor Milicić.

Wrocławianie milei szanse na odwrócenie losów spotkania w ostatniej minucie meczu dwa razy „dochodząc” przeciwników na dwa punkty. Niestety koszykarze AZS-u pewnie wykonywali rzuty wolne co pozwoliło im odnieść drugie zwycięstwo nad WKS-em w tym sezonie. Szansa do rewanżu będzie za niespełna miesiąc - konkretnie 28 we wrocławskiej hali Orbita.

Najprawdopodobniej w kolejnym meczu Śląska we Wrocławiu padnie bariera 10.000 punktów Adama Wójcika, zapraszamy wszystkich kibiców w środę 7 marca do hali Orbita by zobaczyć ten historyczny moment na żywo.