Tauron Basket Liga

Media

Śląsk wygrywa. Zastal w TOP6

12 luty 2012

Mimo wygranej z Basketem Poznań wrocławianom nie udało się zająć piątego miejsca w tabeli premiowanego grą w czołowej szóstce pierwszego etapu PLK.

Zastal pewnie pokonując Kotwicę Kołobrzeg 85:55 wywalczył sobie miejsce w drugim etapie rozgrywek z pozycji piątej. Tym samy dołączył do Trefla Sopot, Turowa Zgorzelec, Czarnych Słupsk, Anwilu Włocławek i Asseco Prokom Gdyni, które od tego momentu zaczyna grę w PLK. Wrocławianie kończąc ten etap na szóstym miejscu zmierza się z drużynami z dolnej części tabeli. Dwie pierwsze drużyny z tej grupy będą grały w rundzie play-off, która rozpocznie się pod koniec kwietnia.

Pojedynek z Basketem Poznań przez pierwsze 25 minut przebiegał pod dyktando zawodników Rajkovica. Świetnie mecz rozpoczął Adam Wójcik, który w pierwszej kwarcie zdobył 10 punktów, a co za tym idzie jego licznik zaczał wskazywać liczbę 30 oczek, jakie brakuje mu do osiągnięcia bariery 10.000 punktów. Do połowy trzeciej kwarty Śląsk utrzymywał niewielką, ale bezpieczną przewagę. Wtedy jednak koszykarze Basketu zaczęli celnie trafiać zza linii 6,75 m, dzięki czemu udało im się wyjść na prowadzanie przed ostatnią kwartą (WKS przegrał trzecią kwartę aż 31:19)

Ostatni kwarta na która z przewagą 5 punktów wchodzili poznaniacy dostarczyła kibicom nie lada emocji. Śląskowi udało się wyjść na jednopunktowe prowadzenie dopiero na 13 sekund do końca meczu po celnych rzutach osobistych Bartosza Bochno. Poznaniacy mieli Jeszce szansę na odwrócenie losów spotkania jednak zgubili piłkę w ataku, która potoczyła się na out. W samej końcówce faulowany dwukrotnie był Paul Graham i jego celne rzuty wolne ustawiły wynik końcowy na 81:77

II etap rozgrywek rozpocznie się w weekend 25-26 lutego. Szczegółowa rozpiska zostanie przedstawiona wkrótce. Pierwszym przeciwnikiem będzie AZS Politechnika Warszawska.

W środę 15 lutego Śląsk Wrocław zagra z Anwilem we Włocławku. Stawką meczu będzie udział w finałowym turnieju Pucharu Polski - Intermarché Basket Cup. Zwycięzca zagra w półfinale z Zastalem Zielona Góra.

Kajetan Głowacki | fot: Tomasz Trybus