Tauron Basket Liga

Media

Śląsk zdecydowanie pokonuje Kotwicę

03 kwiecień 2012

Śląsk niesiony dopingiem własnej publiczności pewnie pokonał Kotwicę Kołobrzeg 95:68. Do końca II etapu TBL pozostały już tylko trzy spotkania, a ten teoretycznie był z najsilniejszym przeciwnikiem

O całym spotkaniu zadecydowała pierwsza połowa, w której goście zdołali zdobyć jedynie 24 punkty przy 53 wrocławian. Od pierwszych minut energią na parkiecie zarażał Paul Graham, biegając od jednego kosza do drugiego, raz to zdobywał punkty, raz zabierał rywalom piłkę prosto z rąk. To dzięki niemu po niespełna trzech minutach Śląsk prowadził 5:0. W odpowiedzi „trójkę” trafił Oded Brandwein i jak się potem okazało były to jedyne punkty wychwalanego przez trenerów  zawodnika w całym spotkaniu. W wyjściu na wysokie prowadzenie po pierwszej ćwiartce swój duży udział miał Skiba i Mladenovic, który pod koszem był nie do zatrzymania.

„To, że moi zawodnicy grali ze słabą skutecznością w ataku mogę zrozumieć, ale to co działo się w szykach obronnych nie jestem w stanie pojąć” – mówił na pomeczowej konferencji trener Kotwicy Tomasz Mrożek

Druga kwarta to dalszy popis gry podopiecznych trenera Rajkovica, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę i skutecznie bronili poczynania amerykańskich zawodników Kotwicy. Na parkiecie dwoił się i troił Demetrius Brown - co prawda udało mu się zdobyć sześć „oczek” (w cały meczu 7) jednak tą odsłonę Śląsk pewnie wygrał 29:12.

Ostatnie dwie kwarty spotkania przebiegały w spokojnej atmosferze.  W pierwszych minutach za sprawą Łukasza Wichniarza, który trafił trzy „trójki” z rzędu, Kotwica próbowała nadrobić straty. Były one jednak zbyt wielkie, a w dodatku w odpowiedzi koszykarze WKS-u cztery razy  celnie trafili zza lini 6,75 m (Bogavac 2, Skibniewski i Buczak po jednym).

Ostatnia kwarta miała raczej charakter treningowy, przynajmniej dla trenera Rajkovica, który testował na pozycji rozgrywającego Bartka Diduszkę a na parkiet wybiegli rzadko grający zawodnicy jak Makowski czy Sęk. Blisko było przekroczenia bariery 100 punktów, której jednak nie osiągnięto w ostatnich minutach meczu mimo owacji na stojąco kibiców

Kolejne spotkanie już w sobotę w hali Orbita. Przeciwnikiem będzie Polpharma Starogard Gdański. Początek o 18:00.

Bilety dostępne na: bilety.slask.wroclaw.pl/