Śląsk Wrocław
Tauron Basket Liga

Media

Walka o szóstkę. Czarni vs Śląsk

Walka o szóstkę. Czarni vs Śląsk

23 styczeń 2012

We wtorek w Słupsku, koszykarze Śląska Wrocław rozegrają bardzo ważne spotkanie w aspekcie walki o pierwszą piątkę TBL. Rywalem Wrocławian będzie Energa Czarni Słupsk prowadzona przez Dainiusa Admomaitisa, byłego zawodnika WKS’u. Początek spotkania o godz. 18:30.

W pierwszym spotkniu obu drużyn sezonu 2011/2012 podopieczni trenera Miodraga Rajkovica bez największych problemów wygrali na własnym parkiecie 83:68. Była to najwyższa przegrana Energii Czarnych Słupsk w tym sezonie. Wówczas świetne spotkanie rozegrał Vairogs autor 20 punktów oraz Skibniewski, który zanotował 13 punktów, 11 asyst i aż 6 przechwytów.
 
Wtorkowe spotkanie, jest meczem o najwyższą stawkę, jeżeli zwyciężą Wrocławianie znacznie przybliżą się do miejsca w pierwszej piątce Tauron Basket Ligi, natomiast jeżeli górą będą gospodarze to już niemal będą mieli zapewnione miejsce wśród 5 najlepszych drużyn TBL.
 
"Szykuje się trudny mecz. Mamy swoje problemy, a Czarni to mocny przeciwnik. Nie byłem jeszcze w hali w Słupsku, ale słyszałem, że nie jest tam łatwo wygrywać. Spróbujemy zagrać najlepiej, na ile nas stać, a czy to wystarczy do odniesienia zwycięstwa, okaże się we wtorek. Myślę, że zrobiliśmy dobry skauting gry rywali i teraz najważniejsze, by zawodnicy przenieśli tę wiedzę na boisko". Miodrag Rajković.
 
"Mamy świadomość, jak istotne jest to spotkanie i chcemy je wygrać. Nie chcę skupiać się na liczeniu punktów w tabeli, ale doskonale wszyscy wiemy, że jeśli pokonamy Śląsk, to jesteśmy bardzo blisko pierwszego postawionego przed nami celu w tym sezonie." Trener Czarnych Dainius Adomaitis.
 
Nie wiadomo, czy na parkiecie zobaczymy trzech zawodników Energi Czarnych- Leończyka, Hinsona oraz Weavera.
 
"David Weaver może zagrać przeciwko nam, a być może go zabraknie, tego nie wiem. W ostatnich spotkaniach, pod nieobecność Weavera więcej i lepiej grał Scott Morrison. Tak samo może być, gdyby zabrakło Darnella Hinsona, który doznał kontuzji podczas Meczu Gwiazd. Słupszczanie mają wielu dobrych graczy obwodowych, którzy mogą ewentualnie zastąpić Amerykanina. Prawdę mówiąc, dla mnie najważniejsze jest to, jak zagra mój zespół. Mamy swoje kłopoty, a Czarni swoje, tyle że oni mają szeroki skład. Trener Dainius Adomaitis umie radzić sobie z problemami, także zakładam, że absencje nie będą miały wpływu na grę" – komentuje Rajkovic.
 
Spotkanie Śląska z Czarnymi odbędzie się 24 stycznia w hali Gryfia w Słupsku. Początek spotkania o godz. 18:30.
 
Zostań szóstym zawodnikiem Śląska Wrocław! Polub nas na facebooku.
 
Jakub Roskosz
twitter.com/JakubRoskosz 

 

Bilety

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Sklep

2018 © Śląsk Wrocław. Design by MorrisMarlowe.