Tauron Basket Liga

Media

Wysokie zwycięstwo Śląska, Mladenovic show!

24 marzec 2012

WKS Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z AZS Pollitechniką Warszawa 108:74. Kapitalne zawody rozegrał Aleksandar Mladenovic, który zdobył aż 33 punkt, nie trafiając tylko jednego rzutu z gry.

Warszawiacy w sobotnim pojedynku ze Śląskiem musieli sobie radzić bez swoich dotychczasowych gwiazd- Mateusza Ponitki oraz Piotra Pamuły, którzy przed zamknięciem okienka transferowego zmienili kluby na rzecz odpowiednio Asseco Prokomu Gdynia, oraz AZS-u Koszalin.

Śląsk grając z osłabioną Polibudą był murowanym faworytem do zwycięstwa. Młodzież z Warszawy grała jednak bardzo odważnie i ambitnie, dzięki czemu po 20 minutach spotkania różnica wynosiła zaledwie osiem "oczek" na rzecz Śląska.

Słowa uznania dla młodych zawodników AZS Politechniki, którzy zagrali bardzo odważnie - mówił po meczu bohater spotkania Aleksandar Mladenović.

W drugiej połowie Śląsk w pełni kontrolował przebieg spotkania, demulując gospodarzy 34:16 w trzeciej kwarcie, było już pewne, że Politechnika nie sprawi niespodzianki.

Trener Miodrag Rajkovic mądrze rotował składem, dając sporo minut młodszym zawodnikom. Na parkiet ani na chwile nie musiał wychodzić Adam Wójcik, a tylko Paul Graham spędziłna parkiecie więcej niż 30 minut.

Trener świetnie nas przygotował do tego spotkania, robiąc bardzo efektywny skauting. Wiedzieliśmy czego możemy się tutaj spodziewać, aczkolwiek nie zakładaliśmy, że w Warszawie będzie nam łatwo wygrać.- dodaje Mladenovic.

Kolejne spotkanie WKS Śląsk Wrocław rozegra 28 marca o godz. 19:00 we wrocławskiej Hali Orbita. Rywalem wrocławian będzie silny AZS Koszalin. Bilety na to spotkanie dostępne w sprzedaży internetowej.