Śląsk Wrocław
Tauron Basket Liga

Media

Z Kotwicą we wtorek na Orbicie

Z Kotwicą we wtorek na Orbicie

02 kwiecień 2012

Śląsk Wrocław wygrywając w ostatnim meczu z Basketem Poznań zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinałach play-off i jest liderem grupy 7-14 II etapu. Koszykarze WKS-u muszą bronić pierwszego, dającego lepsze rozstawienie w ostatniej rundzie miejsca. Kotwica z kolei wciąż ma szanse na awans do ostatniej rundy w miejsce drugiego AZS-u Koszalin

Czarodziejom z wydm, jak popularnie nazywana jest drużyna z Kołobrzegu, nie wiodło się najlepiej  w ostatnich spotkaniach TBL.  Z ostatnich czterech spotkań wygrali  tylko jedno, z Siarką Tarnobrzeg w ostatniej kolejce. Dwa spotkania wcześniej Trener Tomasz Mrożek musiał przełknąć porażkę m.in z ŁKS-em Łódź. Mecz z jeziorowcami pokazał jednak, że w drużynie wciąż drzemie potencjał, którego nie należy lekceważyć.

„Od początku uważam Kotwicę za bardzo dobry zespół, każdemu zdarzają się potknięcia, jak w meczu z ŁKS-em. Trener Mrożek nie ma nic do stracenia a do dyspozycji ma świetnych graczy, jak Oded Brandwien czy Darrell Harris, który bryluje pod koszem. Podkreślam, nie będzie to łatwe spotkanie”. Miodrag Rajkovic
 
Śląsk już trzykrotnie pokonywał Kotwicę Kołobrzeg. W tym spotkaniu na parkiecie zabraknie ich czołowego zawodnika, Jessiego Sapp’a, który rozstał się z drużyną z Kołobrzegu w ostatnich dniach z powodu kontuzji. W oczach trenera Rajkovica był jednym z pięciu najlepszych zagranicznych zawodników w lidze. Królem strzelców „Czarodziejów” pozostaje Demetrius Brown, który wraz z Brandweinem w ostatnim meczu rzucił 50 punktów. Nie należy zapominać tez o Polakach w zespole. Zawodnicy jak: Diduszko, Wichniarz czy Kęsicki stanowią silną podporę drużyny i potrafią skutecznie przełamywać szyki obronne rywali.
 
Ostatnie spotkania Śląska to popis gry Paula Grahama, który w dziewięciu spotkaniach jakie rozegrał w barwach „trójkolorowych” w marcu zanotował średnią 21 punktów na mecz. Wraz z Mladenovicem, który po kilku słabych spotkaniach w środku sezonu, ponownie zaczął trafiać na wysokiej skuteczności, stali się liderami zespołu i wespół prowadzą drużynę Rajkovica do kolejnych zwycięstw.  Dwójka czołowych strzelców Śląska ma do tego silne wsparcie na pozycji rozgrywającego od Roberta Skibniewskiego (7,4 asyst/mecz) i pod tablicami Slavisy Bogavaca (6,8 zbiórek/mecz).
 
Spotkanie Śląsk Wrocław – Kotwica Kołobrzeg we wtorek, 3 kwietnia o 19:00 w hali Orbita.
 
Bilety do nabycia na: www.bilety.slask.wroclaw.pl
 
Kajetan Głowacki
 
 

Bilety

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Sklep

2017 © Śląsk Wrocław. Design by MorrisMarlowe.