Śląsk Wrocław
Tauron Basket Liga

Media

Zwyciężyć po raz drugi. Zapowiedź Śląsk vs PBG Basket Poznań

Zwyciężyć po raz drugi. Zapowiedź Śląsk vs PBG Basket Poznań

12 luty 2012

W niedzielę we Wrocławiu koszykarze Śląska Wrocław zmierzą się PBG Basketem Poznań. Dla podopiecznych Miodraga Rajkovica może to być kluczowy pojedynek dla losów dalszej rywalizacji w TBL. Początek spotkania o godz. 17:00 w Hali Orbita.

Śląsk ma jeszcze szanse na miejsce w górnej szóstce tabeli, a co za tym idzie grę z lepszymi ekipami w dalszej części sezonu oraz gwarantowane miejsce w play- off. Aby tak się stało wrocławianie muszą pokonać PBG Basket Poznań i liczyć, że Kotwica Kołobrzeg zwycięży Zastal w Zielonej Górze. W innym wypadku do TOP6 awansują podopieczni trenera Uvalina.

Nie wiadomo w jakim składzie w niedzielnym spotkaniu zagra PBG BasketPoznań. Na urazy narzekają Damian Kulig, Djordje Micić, Mateusz Bartosz i Aleksander Lichodziejewski, nie wykluczone jest, że trener Milija Bogicevićpozwoli im odpocząć w ostatnim meczu sezonu zasadniczego.

"No cóż, będziemy grać tym co mamy- komentuje Bogicević.

Natomiast pewne jest, że trener Śląska Miodrag Rajkovic nie będzie mógł skorzystać z usług Pawła Buczaka, który doznał kontuzji palca.

Grający pod presją wrocławianie są faworytem tego spotkania, jednak nieobliczalna drużyna PBG Basketu tanio skóry nie sprzeda. Do rozstrzygnięcia meczy pierwszej rundy pomiędzy obiema drużynami potrzebna była dogrywka, wówczas lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska wygrywając 106:101. Do zwycięstwa wrocławian poprowadził Slavisa Bogavac, który zdobył aż 37 punktów i to głównie dzięki jego fenomenalnej postawie podopieczni trenera Rajkovica wywieźli bardzo cenne zwycięstwo z Poznania.

" Wszystko się może zdarzyć. Nasi rywale grają o prestiż dla klubu, dla Poznania i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W listopadowym spotkaniu walczyli z nami do końca i mimo że prowadziliśmy już prawie dwudziestoma punktami, doprowadzili do dogrywki. Mam nadzieję, że tym razem nie dostarczymy kibicom aż takich emocji. Mamy przewagę własnego parkietu i to powinno dodać nam sił. Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy niebawem. Robert Skibniewski.


Początek niedzielnego meczu Śląsk- PBG Basket o godz, 17:00 we wrocławskiej Hali Orbita. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej tutaj

Zostań szóstym zawodnikiem Śląska Wrocław! Polub nas na facebooku.


Jakub Roskosz
twitter.com/JakubRoskosz


Źródło plk.pl


 

Bilety

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Sklep

2018 © Śląsk Wrocław. Design by MorrisMarlowe.