Śląsk Wrocław
Tauron Basket Liga

Klub

Działania społeczne

WKS Śląsk Wrocław. Działamy społecznie!

Nie tylko sportem człowiek żyje. Oprócz działalności związanej z organizacją, promocją, meczami i treningami, drużyna Śląska Wrocław angażuje się w pozasportowe aktywności dla dobra społeczności lokalnej.

Zawodnicy rozgrywając mecze, na które przychodzi tysiące kibiców stają się idolami, wzorem do naśladowania, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Koszykarze Śląska Wrocław  regularnie i chętnie angażują się w działania społeczne, w których mają szanse spotkać się oko w oko, z tymi, którzy oklaskują ich podczas spotkań.  Dla każdego z nich to miłe doświadczenie i motor napędowy do dalszych wysiłków na treningach i podczas meczów. Z drugiej strony odwiedzając przedszkola, domy dziecka, fundacje pomocy społecznej, wnoszą sporą dawkę radości i szczęścia dla ich podopiecznych. Klub wspiera też aukcje charytatywne na rzecz placówek społecznych przekazując wartościowe upominki do licytacji, bierze również udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 
Na meczach regularnie kibicuje nam Klub Kibiców Niepełnosprawnych, którego podopieczni również sami aktywnie trenują różne sporty. Jest to chyba najliczniejsza reprezentacja kibiców niepełnosprawnych na meczach PLK.  Na spotkania uczęszczają też całe klasy z wrocławskich gimnazjów i szkół podstawowych, nie raz mając okazję rozegrać towarzyskie spotkanie w przerwie meczu.
 
 
Kontakt: 
Dominik Tomczyk
edominik.tomczyk@slask.wroclaw.pl
t: 601347863

 

Bilety

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Sklep

2017 © Śląsk Wrocław. Design by MorrisMarlowe.